ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, מתעקש למנות את אבי לוי, סגן הגזבר בעירייה, לתפקיד מבקר העירייה, למרות החשש לניגוד עניינים.

מבקר העירייה, טלמור, יצא לגמלאות ב-31 למרץ 2014. מאז, נעשו ניסיונות, למנות את לוי, סגן גזבר העירייה, לתפקיד מבקר העירייה, למרות החשש שלוי נמצא לכאורה בניגוד עניינים. 

לפני שנתיים וחודש, מבקר העירייה מאיר טלמור, יצא לגמלאות. פרישתו של המבקר הייתה ידועה, ולעיריית גבעתיים, היה זמן להיערך, ולפרסם מכרז לתפקיד המבקר.

בתחילת חודש יולי 2014 כחודשים וחצי לאחר פרישתו של טלמור, החלו לרוץ שמועות, בעיריית גבעתיים, ובמערכת הפוליטית בגבעתיים, כי אבי לוי, סגן גזבר עיריית גבעתיים, ימונה למבקר העירייה.

ב-14 ביולי ובעקבות השמועות, הגיש חבר מועצת העיר מהאופוזיציה, ד"ר עמיחי ברלד (כן לגבעתיים),  שאילתה בישיבת מועצת העיר: "האם יש בכוונת העירייה למנות את אבי לוי למבקר העירייה"
לדברי ברלד, ענה לו ראש העירייה, רן קוניק (רק – גבעתיים שלנו), "לא מה פתאום אנחנו לא מדברים על נבואות" ברלד הוסיף ואמר "הנימה בה השיב לנו קוניק הייתה מזלזלת".

נציין כי עמדת מנכ"ל העירייה, יורם כהן, לגבי מינויו של לוי לתפקיד מבקר העירייה היא בעד בגלל "חופש העיסוק".

בקיץ 2014 יצא מכרז פנימי. בתוך העירייה. מועמד אחד הגיע. אבי לוי.
השמועה עושה צעד לכיוון הנבואה.

שלושה חודשים אחרי פרסום המכרז, התכנסה הועדה למינוי בכירים, ונציג של משרד הפנים, דחה את מינוי לוי על הסף, מהסיבה כי לוי לא עבר את דרישות הסף של משרד הפנים, מאחר ולוי אינו בעל ניסיון בביקורת.

נזכיר. לוי, משמש כעשור סגן גזבר בעיריית גבעתיים, ומעל עשרים שנים חשב אגף החינוך בעירייה ובנוסף, משמש לוי במשך שנים כחבר בוועד העובדים העירוני.

ברלד, המתנגד למינוי לוי לתפקיד המבקר אומר בגלוי ובפתיחות "אני מחבב אותו ואני חושב שאבי לוי אדם ראוי. אבל המינוי של לוי הוא בעייתי ויש חשש לניגוד עניינים.

לאחר שלוי נפסל על הסף במכרז הפנימי, פרסמה עיריית גבעתיים, מכרז חיצוני, אליו פנו מועמדים רבים. לדברי ברלד, קוניק ביקש שלוי יעמיד גם את מועמדותו לתפקיד המבקר ולוי אכן עשה זאת. הנבואה, זו שקוניק הזכיר, עושה צעד נוסף קדימה.

אחרי המכרז, התכנסה וועדת המכרזים למינוי בכירים ואישרה את מינוי לוי לתפקיד מבקר העירייה.

ב-9 לספטמבר 2015 בעקבות המינוי של לוי, שיגר ברלד, מכתב ליועץ המשפטי של משרד הפנים.

במכתב, כותב ברלד "בשנה האחרונה התקיימו מספר דיונים באשר למינוי זה, אשר בהם הבענו את התנגדותנו הנחרצת למינוי משום ניגוד עניינים, שכן על המבקר יהיה לבקר את הממונים עליו בהיותו סגן גזבר, את עמיתיו ואת עבודת עצמו.

בנוסף, מביא ברלד כדוגמא, את מכתבה של עורכת דין, חגית פרידמן, מהלשכה המשפטית במשרד הפנים, למועצה המקומית גדרה, בדבר מינוי מבקר מיום 18.5.2015
במכתבה מציינת עו"ד פרידמן, את ניגוד העניינים על פי השכל הישר ועל פי מבחן האובייקטיביות וכותבת: "אם קודם לתפקידו כמבקר, כיהן המבקר בתפקיד בכיר בעירייה, כסגן גזבר המועצה, סביר, כי ימצא עצמו בסיטואציה בה יהיה עליו לבקר את עבודת המחלקה שבה כיהן כאמור בתפקיד בכיר, את עמיתיו לעבודה ואף את עבודות עצמו… נראה כי ניגוד העניינים במקרה דנן הינו אינטנסיבי ומרכזי".

בסיום המכתב, פונה ברלד ומבקש ממשרד שיפעילו את כל כובד משקלם "למניעת המינוי הזה, ומינוי מועמד אחר מרשימת המועמדים אשר עברו תהליך מיון ובדיקה, זאת על מנת להבטיח הפעלת המערכת תוך שמירת האינטרסים הלגיטימיים של כלל הציבור ומניעת ניגוד עניינים".

נציין, כי מינוי של מבקר, חייב להגיע להצבעה במועצת העיר. נוסיף, כי לאחר שברלד שיגר את מכתבו ליועצת המשפטית של משרד הפנים, עם העתקים לשר הפנים, מבקר המדינה והממונה על מחוז תל אביב, ועד היום, ממתינים לבדיקת משרד הפנים. המינוי לא הגיע להצבעה במועצת העיר, והתוצאה בפועל. זה שלעיריית גבעתיים אין מבקר. במשך שנתיים וחודש.

לקראת סיום כתיבת הכתבה, התקבל במערכת חדשות העיר גבעתיים דיווח, כי אבי לוי, יתמודד לתפקיד וועד העובדים נציג העובדים האקדמאיים.

תגובת אבי לוי בהקשר למינוי למבקר העירייה: "עיריית גבעתיים מטפלת בזה וכרגע זה בבדיקה. אני רק הגשתי מינוי".
תגובת אבי לוי בהקשר להתמודדות לתפקיד וועד העובדים האקדמאיים בעיריית גבעתיים: "אני אחליט בעוד יום יומיים"

מנכ"ל עיריית גבעתיים, יורם כהן, בחר שלא להגיב.

עיריית גבעתיים, בחרה שלא להגיב.

 

תגובות פייסבוק

תגובות

13 תגובות

1 Trackback / Pingback

  1. החל מיון מועמדים לתפקיד מבקר עירייה | givcitynews

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם