"קהילתיים" על התקרית בצהרון: "חמור ביותר" ועד גני הילדים: "דורש לקבל את אופן הטיפול"

בסוף חודש נובמבר, התרחש אירוע חמור בצהרון, באחד מגני הילדים בגבעתיים. לאחר קבלת הדיווח, בעמותת קהילתיים בצעו "תחקור מואץ בראשות מנכ"ל קהילתיים." ועד גני הילדים שמח על הטיפול המהיר בנושא אבטחה, "ודורש לקבל מקהילתיים את אופן הטיפול בצוות בשל תוצאות התחקיר."

על פי דוח שהוכן על ידי עמותת 'קהילתיים' "אבן אשר נזרקה ככל הנראה מחצר הגן מעבר לגדר סיכנה אדם שעבר במקום. בעקבות זאת נכנס אדם מבוגר לשטח הגן, תוך עקיפת אמצעי הביטחון הקיימים והגיע למצב אפשרי של שיחה עם הילדים והצוות".

בעמותת 'קהילתיים' רואים את האירוע כחמור ביותר: "כניסה של אדם שאינו מורשה לשטח הגן אסורה בתכלית האיסור בכל שעות פעילות הצהרון, כמו גם בשעות גן הבוקר." ב-'קהילתיים' אומרים כי "נושא הבטיחות הינו ראשון במעלה".

מעיון במסמכי התחקיר שבוצע בעמותת 'קהילתיים' בראשות מנכ"ל קהילתיים, שרון אבן טוב, עולה כי לפני כניסת הזר אל תוך שטח הגן, נוצר מצב שאפשר לילד לזרוק אבן מחוץ לגדר. הזר שנכנס, אדם כבן 80 נכנס לגן לאחר שהורה מהגן הסמוך, לא סגר אחריו את הדלת כראוי, דבר שאפשר את כניסת הזר.

על פי דוח "קהילתיים" "מרגע כניסת האדם לגן ביצע הצוות חציצה מיידית בין האדם שנכנס והילדים, והם הוכנסו כולם באופן מיידי לתוך מבנה הגן. על פי הדוח, צוות הצהרון נהג כראוי, כאשר "אחת מאנשי הצוות דרשה בתקיפות (מהזר צ"ו) לעזוב את המקום."

עוד עולה מהדוח כי "האירוע היה קצר ביותר (1-2 דקות) והתנהל על מי מנוחות". בדוח נטען כי הצוות לא פעל כראוי.

על פי הדוח, בעקבות האירוע, ולאחר התחקיר, "שער החצר ננעל ע"י מחלקת הביטחון באופן שלא ניתן להשאירו פתוח בטעות. עוד נכתב בדוח כי מחלקת הביטחון לצהרונים בגבעתיים, "תוודא נעילת שערים מסוג זה בגנים נוספים, אם יש כאלו."

הדוח מציין כי הנחיות הביטחון בעיר חודדו, "ונוספו הנחיות מפורשות לגבי התנהלות בעת כניסת אדם לא מורשה לשטח הגן."
הדוח מציין כי עמותת "קהילתיים" העירה בחומרה למפעיל הצהרון על התנהלות הצוות." הדוח מציין כי "קהילתיים" העירו למפעיל "על נוהלי הדיווח שלא היו תקינים במקרה זה".

מועד גני הילדים נמסר בתגובה: "ועד גני הילדים שמח על הטיפול המהיר ברמת האבטחה של הגנים ועל שינוי נוהל סגירת השערים לאורך כל שעות היום. יחד עם זאת ועד הגנים דורש לקבל מקהילתיים את אופן הטיפול בצוות בשל תוצאות התחקיר.  מדובר על אירוע חמור וראוי שיטופל בחומרה גם בהיבטים משמעתיים."

תגובת חברת מועצת העיר ויו"ר 'קהילתיים' לא התקבלה עד למועד פרסום הידיעה.

תגובות פייסבוק

תגובות

9 תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם