ידיעות טרפה וישראל היום נבלה

טור אישי דעת יחיד

הטור הזה עסק רבות בתופעת השחיתות במדינה .

כבר בעבר הוזכר כאן, שב-13 השנים האחרונות ישראל קפצה ברמת השחיתות העולמית מהמקום ה-17 למקום ה-37, תוך שהיא עוקפת את צילה, פורטוגל, פולין ועוד 17 מדינות.

השחיתות עולה מיליארדים רבים לאזרחי המדינה ופוגעת ברמת החיים ואיכות החיים של כל אחד מאיתנו.

מאז המחאה החברתית של 2011 , נפלו מספר טייקונים שהיו אחראים לקפיצה גדולה  של ישראל במדד השחיתות. נוחי דנקנר נפל, גם מוטי זיסר נפל, אילן בן דוב ואליעזר פישמן קרסו. כולם השאירו אחריהם שובל ארוך של ישראלים מסופרים וציבור רחב ששילם 35 מיליארד שח, עבור חובות שחבורת המושחתים השאירה.

אולם גם אחרי נפילתם הדרוג הגבוה של ישראל ברמת השחיתות לא נפגע.

על כך אפשר ״להודות״ לראש ממשלתנו, שהשבוע נחשף איך ניסה יחד עם העורך הראשי והבעלים של ידיעות אחרונות לסדר לעצמו עוד קדנציה בשלטון על ידי קניית דיווח אוהד וחיובי בעיתון שהיה הנפוץ במדינה.

מעבר להולכת השלל של הציבור הרחב המאמין לתומו, שהכתבות בעיתון אמינות ומשרתות את הציבור ושכתבי העיתון הם כלבי השמירה של  הדמוקרטיה, כפי שהם נוהגים להתהדר במקצועם, יש מקום לתהייה  אודות נאמנותם של כותבי החדשות והמאמרים בידיעות אחרונות לקוראיהם. אותם כותבים שמוכנים להתגייס לשנות את דעותיו של הציבור, כדי שיתאימו לצרכים הכלכליים של בעל העיתון.

איך נאמין לסבר פלוצקר מבכירי הכותבים בידיעות אחרונות, כשהוא מנסה לשכנע אותנו שמתווה הגז, שביבי מתאבד עליו, הוא ברכה למדינה ולא רק לתשובה, נובל אנרג׳י ושלדון אדלסון? איך נאמין לפלוצקר כשהוא כותב שהמס על דירה שלישית יעלה את מחירי הדירות, כשאנחנו יודעים שהוא כותב מה שמכתיב לו המו״ל והבעלים, נוני מוזס, שהוא טיקון שעדין לא קרס, ומה שמכתיב את ערכיו הוא רק מה שנכנס לכיסיו.

אז, העורך והבעלים של ידיעות מכר את כותבי העיתון כדי שביבי יגביל את תפוצת ישראל היום, אבל למה בכלל צריך את העסקה הזאת?

כי ישראל היום, שהוא כלל לא עיתון, אלא מכונת תעמולה של ראש הממשלה, הפך לחינמון הנקרא ביותר במדינה וזה פוגע בתפוצה של ידיעות אחרונות ובהכנסה של הבעלים, נוני מוזס.

ומה הבעיה עם זה שמחלקים לנו חינמון ואנחנו לא משלמים עליו?
האמת שאין כל בעיה.

אפשר לפרסם ידיעות, חדשות וכתבות בחינם, כפי שעושה אתר חדשות העיר גבעתיים.
הבעיה מתחילה כשהחינמון הופך למכונת תעמולה ופרסום חינם לראש הממשלה.

תמצאו בחינמון תמונות רבות וגדולות של ראש הממשלה. תמצאו שם הודעות שלו לתקשורת וציטוטים מדף הפיסבוק שלו, אבל לא תמצאו זכר לפרשיות  השחיתות שבהן ביבי מעורב.

בישראל היום לא תקראו שעורך הדין האישי של ביבי שהוא גם בן דודו, גוזר קופון של מיליונים מהזמנת צוללות לחיל הים, שראש הממשלה דחף לבצע, בניגוד לדעת מפקד חיל הים וצמרת צה״ל.

לא תקראו בישראל היום שמפיק הוליוודי שמעוניין לקבל ויזה ל-10 שנים לארה״ב, מספק סיגרים ושמפניה יקרה לראש הממשלה ורעייתו, בשווי של מאות אלפי ש״ח,  כדי שביבי יקדם את עניין הוויזה דרך שר החוץ האמריקאי איתו נפגש בנושאי המו״מ מול הפלסטינאים.

לא תקראו בישראל היום שראש הממשלה ושרי הממשלה לא התייצבו להלוויות -3 קצינות והקצין שנדרסו ע״י מחבל.

לא תקראו בישראל היום כל ידיעה שהיא עיתונות צרופה ולא רק תעמולה לראש הממשלה.

כאמור ישראל היום, שביבי ניסה לסחור בתפוצתו עם נוני מוזס, הוא לא עיתון אלא שופר תעמולה של ראש הממשלה.

האם חוק הבחירות במדינה מאפשר תעמולת בחירות כל השנה, בעלות של כ-75,000,000 שח בשנה  מכספי הגביר שלדון אדלסון?
כמובן שלא.

החוק מאפשר תרומה של לא יותר מ-10,000 שח למעומד לבחירות מאדם יחיד או תאגיד.

אז איך ביבי מקבל תעמולה בעלות של 75 מיליון שח כל שנה ולא רק בשנת בחירות?

כאן השאלה מופנת ליועץ המשפטי המנמנם, של הממשלה, שמונה ע״י ביבי לתפקידו.

לזכותו יאמר שהוא לא היה הראשון שלא נלחם בשחיתות שמוביל ראש הממשלה בנושא החינמון. גם היועץ הקודם נרדם במשמרתו ואפשר לביבי לקבל תעמולה בחינם כל שנה, בשווי עשרות מיליונים.

אז מי נפגע?
כרגיל האזרח הקטן וההדיוט, שקורה את הזבל שמפיץ החינמון וחושב שזאת המציאות במדינת ישראל. שקורא כמה ראש הממשלה מצליח בזירה הבינלאומית, כאשר מועצת הביטחון קובעת שההתנחלויות אינן חוקיות ואף מדינה אינה מתנגדת. ובזמן שממשלת צרפת ממנת את אירגון ה-BDS, המקדם חרם כלכלי על ישראל,

בישראל היום אפשר לקרא כמה ביבי מצליח מול החמאס, כאשר המלחמה האחרונה מול החמאס נמשכה 55 יום ללא הכרעה. כשהוא קורא כמה חכמה ויפה אישתו של ראש הממשלה, אבל לא מספרים לו שהיא זורקת נעלים על עובדות הבית או מקפיצה ב-3 בלילה את מנהל משק הבית כדי שיחמם לה כס חלב.

כך משקרים לציבור במצח נחושה ויוצרים מצג שווא ששוטף את המוח של האזרח הקטן ומאפשר פעם אחרי פעם בחירה באותו ראש ממשלה כושל. אם זה מזכיר לכם את המצב בטורקיה או ברוסיה זה לא בגלל שאתם חולמים בהקיץ.

ומי אחראי לכל הסמטוחה המושחתת בתקשורת הישראלית, כמובן שר התקשורת שהוא גם הנהנה העיקרי מהשחיתות הזאת, כי הוא גם ראש הממשלה.

במקום לאפשר תקשורת חופשית ולא תלויה בפוליטיקאים, עוד ועוד אמצעי תקשורת מקבלים עידוד להצטרף למקהלת המשבחים את ראש הממשלה. שאול אלוביץ, הבעלים של בזק, רכש את אתר ״וואלה״ כדי להלל את ביבי וזכה בתמורה בהטבות של כמיליארד שח משר התקשורת (לאחרונה עצר מבקר המדינה את התועבה).

אדלסון הגביר הנדיב, רכש את אתר האינטרנט -NRG כדי להלל ולשבח את ביבי ובני ביתו.

כך מנציחים שלטון כושל שפוגע באזרחי המדינה, מדרדר את רמת החינוך והבריאות, מייקר את מחירי הדירות בצורה שאין לה אח ורע בעולם, מחליש את צה״ל ומאפשר למאות אלפי חרדים להשתמט מלשרת את המדינה.

אם הינו מספרים לכם שיש מדינה כזאת בעולם שבה ההתנהלות השלטונית כל כך מושחתת, בודאי הייתם אומרים שזאת מדינת עולם שלישי מוזנחת בין קונגו לאנגולה. לצערנו זה קורה כאן, במדינה שלנו.

תגובות פייסבוק

תגובות

24 תגובות

  1. עיתונות? בישראל ? אין דבר כזה כל מה שניכתב וכל הכותב הם עיתונאי ג'אנק כמו העיתונים ידיעות ,ישראל היום ומעריב. הבעלים ו/או מטעמם קובעים מה יכתבו ובהתאם כותבים ואכפת לעיתונאים הללו רק מדבר אחד ויחיד המשכורת שתיכנס בסוף החודש. לכם טיפש הקונה עיתונים אלו ומבזבז את עיניו בקריאתם

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם