ביקורת על מינויים של יו"ר קק"ל דני עטר. איריס אברהם: "למדתי על המינוי מהעיתון"

בכתבה שפורסמה היום (שני) באתר TheMarker אודות תרבות המינויים, של יו"ר קק"ל, דני עטר, נכתב כי חברת מועצת העיר גבעתיים, איריס אברהם, מונתה לתפקיד, עוזרת לדוברת קק"ל. לדברי איריס אברהם: "על המינוי שלי לתפקיד עוזרת מנהל מחלקת הדוברות של קק"ל, למדתי מהעיתון…"

באתר TheMarkerמציינים כי מאז נכנס עטר לתפקידו כיו"ר קק"ל בנובמבר 2015, מתארכת שורת המינויים שביצע, זוטרים כבכירים, ולכולם מכנה משותף אחד: אנשי מפלגת העבודה או מקורביו. המינוי הראשון היה של ראש לשכת היו"ר, גלית רונן, שעבדה שנים רבות עבור השרה לשעבר דליה איציק."

ההקשר לחברת מועצת העיר, איריס אברהם.

"בימים אלה מסיים עטר את העסקתה של הדוברת הוותיקה של הארגון, אורית כהן." מוסיפים ב-TheMarker "במקום כהן, מקדם עטר לתפקיד את לאה פדידה, רכזת קליטת קהל וקשרי ציבור במרחב צפון של קק"ל, מספר 27 ברשימת מפלגת העבודה לכנסת. משום שפדידה כבר משמשת ממלאת מקום לכהן, מינויה לא מחייב קיום מכרז לתפקיד. בנוסף, העוזרת החדשה של פדידה היא איריס אברהם, מזכירת מפלגת העבודה בגבעתיים ולשעבר סגנית ראש העיר."

חברת מועצת העיר גבעתיים, איריס אברהם מסרה בתגובה:

"אני שמחה שכלל העיסוקים שלי מאפשרים לי לפנות זמן יקר לצורך מלחמתי בשחיתויות בוועדת התכנון והבניה בראשותו של ראש העיר, רן קוניק.

עיסוקיי כוללים: ניהול פרויקט עבור קרן קיימת לישראל. על המינוי שלי לתפקיד עוזרת מנהל מחלקת הדוברות של קק"ל, למדתי מהעיתון…" לשון התגובה.

נציין כי לאחרונה פורסם כי אפי שטנצלר, ראש עיריית גבעתיים לשעבר, ומי שכיהן כיו"ר קק"ל עד להחלפתו ע"י דני עטר, הוא המבוקר המרכזי בדו"ח מבקר המדינה שמתעכב.

על פי 'כלכליסט' הדו"ח עדיין לא פורסם, אולם מתואר על ידי מי שנחשף אליו כ-'שחור משחור' וכי חלק מהמידע הועבר לידי היועץ המשפטי לממשלה שיבחן אם מדובר בחשדות לעבירה פלילית.

תגובות פייסבוק

תגובות

8 תגובות

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם