האם רן קוניק יחלץ מהסחרור ?

טור אישי דעת יחיד

ראש עיריית גבעתיים ניכנס לסחרור בעקבות כתבה בעיתון גלובס על האישורים שנתנה העירייה לתוספות בניה, עקב מדידות מפוברקות של שיפועי המגרשים, בפרויקטים של היזם דניאל מועלם.

סחרור בשפת הטייסים הוא מצב של חוסר שליטה במטוס, שטייס נכנס אליו כתוצאה מפעילות חריגה ולא אחראית, שמקורה בחוסר היכרות עם מגבלות המטוס ויכולות הטייס.

זה נראה כרגע המצב של ראש עיריית גבעתיים כעת.

כדי לצאת מהסחרור הוא גייס חברה לשירותי ניהול משברים ויעוץ אסטרטגי, בראשות רוני רימון. בעברית פשוטה מדובר בחברה  ליחסי ציבור.

כלומר רן קוניק זהה שהבעיה שלו היא יחסי ציבור וגייס לשם כך, על חשבון משלמי המסים בגבעתיים, חברת יחצ"נות בעלות של מאות אלפי שקלים.

התוצאה "הברוכה" , נכון לרגע זה, של פעילות חברת יחסי הציבור החדשה של רן קוניק, היא פרסום כתבה ב-"המקומון רמת גן גבעתיים" גיליון 1169 המספרת ש"הפורום למינהל תקין ושקיפות בעיריית גבעתיים", שלח מכתב אנונימי, עם שני עותקים לראש עיריית גבעתיים וליו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג ובו נכתב שכספים שגייסה סגנית ראש העיר המודחת, איריס אברהם, לצרכי הבחירות בגבעתיים, שימשו גם לצרכיה האישיים.

מוסיף וכותב "המקומון רמת גן גבעתיים", שהיועצת המשפטית של עיריית גבעתיים עו"ד דניאלה גז תפנה (בעתיד) למבקר המדינה כדי לבדוק לעומק את התלונה הנ"ל.

כמה הערות לפרסום היחצני מבית מדרשו של יועץ התקשורת רוני רימון ב-"המקומון רמת גן גבעתיים":

 • ברכות על הקמת "הפורום למינהל תקין ושקיפות בעיריית גבעתיים" . פורום שאיש בעירייה לא מכיר ולא שמע עליו. כמו גם תושבי עיריית גבעתיים.
 • אם אכן קיים פורום כזה ולא רק בדמיון של חברת הייעוץ למשברים ויחצנות, אזי דבר ראשון, צריך היה הפורום לדרוש פרסם כל הפרוטוקולים של ישיבות מועצת עיריית גבעתיים.
  כמו כן לפתוח לציבור את הישיבות ולאפשר לכתבי העיתונות המקומית לדווח מהישיבות.
  אבל כמובן שהפורום המכובד הנ"ל ששלח מכתבים בעילום שם, לא באמת מעוניים בשקיפות, אלה רק בהכפשת סגנית ראש העיר המודחת.
 • ברור לכל, שהיועצת המשפטית עו"ד גז לא תגיש תלונה למבקר המדינה, כין אין בסיס לתלונה. אבל למה לא לפרסם ידיעה שהיא תגיש תלונה בעתיד. אין מאחרי פרסום זה מחוייובת. העתיד רחוק והדברים יכולים להשתנות.
 • אם הפרסום "בהמקומון רמת גן גבעתיים" לא היה שיקרי, היה מפורסם מי עומד מאחרי הפורום המכובד שדורש שקיפות אבל לא מוכן לשקף מי חבריו. ולא היה רשום שהתלונה למבקר תוגש, אלא הייתה מוגשת תלונה. כי חובתה של היועצת המשפטית בעירייה להגיש תלונה נגד מי שעבר על החוק ולא רק ליועץ המשפטי, אלא קודם כל למשטרה.

מכאן עולה השאלה למה רן קוניק צריך להסתבך עם חברת יעוץ לחילוץ ממשברים ויחסי ציבור? למה להפיץ שקרים לתושבי גבעתיים ולהשתמש בקופה הציבורית לצורך זה?

התשובה היא ברורה. ראש העיר בסחרור. הוא איבד הרבה גובה ולא מסוגל לצאת ממצב חוסר השליטה אליו נכנס. זאת בעקבות, פנית חברי כנסת למבקר המדינה לבדוק את אישור תוספות הבניה במגרשים של היזם דניאל מועלם וכן את התוכנית הגרנדיוזית להקמת מגדלים בני 45 קומות במתחם ההסתדרות.

במקום להרגיעה, לחשוב בקור רוח ולנסות לתקן את המהלכים החשודים כנגועים בשחיתות בעירייה, ראש העיר בחר לפטר את סגניתו ולגייס לעזרתו חברה לחילוץ ממשברים.

ע"י כך מודה רן קוניק שהוא במשבר.

אבל יותר גרוע מכך, הוא מאפשר לחברת היחצנות שגייס, להפיץ שקרים ולהשתמש בשיטות הלקוחות ממערכות בחירות, כדוגמת מערכת הבחירות של רולנד טראמפ בארה"ב, הנגועה בשקרים, הסתה וגזענות.

לא ברור האם ראש עיריית גבעתיים יחלץ מהסחרור. מה שברור הוא שניסיונות החילוץ, שלטובתם גייס את חברת היחצנות וניהול המשברים של רוני רימון, יעלו לתושבי גבעתיים כסף רב , שהיה נכון להשקיע אותו, בתחבורה, חינוך וניקיון העיר.

לינק לכתבה המלאה כפי שפורסמה ב- "המקומון רמת גן גבעתיים" בחסות חברת היחצ"נות וחילוץ ממשברים, שמעסיק ראש עיריית גבעתיים: "עיריית גבעתיים תפנה למבקר המדינה כדי לבחון טענות נגד איריס אברהם"

הודעת מערכת: יש תקלה בחיבור לכתבה. ניתן להיכנס דרך הלינק, לבחור ב-"המקומון רמת גן גבעתיים" לדפדף לעמוד הכתבה. אנו ננסה לתקן את התקלה לחיבור ישיר.

תגובות פייסבוק

תגובות

14 תגובות

 1. יש לו רק מספר דרכים כדי להיחלץ מהמשבר :
  א. להיפרד ממושיק גולדשטיין (פיטוריו מהחזקת תיק ההנדסה , הוצאתו מחברות בוועדת המשנה לתכנון ובנייה).
  ב. לאשר בקשות להיתר אך ורק בהתאם לרשום/כתוב בתבע"ות ובמדיניות וללא פרשנות שאין לה כל בסיס.
  ג. להחזיר את לליך יעקובי עובדת אגף ההנדסה לתפקידה הקודם (לקצץ לה את הכנפיים) ולהחזיר את לילך אברמוביץ בתפקיד בכיר באגף ההנדסה.
  ד. להודות ברייש גלי בזה שהוא עשה טעות בשליחת מכתב "הפיטורין" ששלח לאיריס אברהם.

 2. וואלה, כשאני קוראת את הביוגרפיה של מר רן קוניק אני מגלה שהוא היה טניסאי שולחן. לא טייס, לא רופא, לא מהנדס, לא מנכ״ל של חברה גדול.
  איזו תעודה הבאת לאמא מר רן קוניק? אפילו לא תעודת נישואין (המבין יבין)… אז איך זה שנבחרת לראשוץ העירייה?
  משהו שקשור לספק בשר?!?!?!?

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם